Zalety Nordic Walking :
 • łatwy i szybki do opanowania na poziomie podstawowym
 • dla każdej grupy wiekowej
 • idealny dla osób niepełnosprawnych oraz osób o przeciętnej sprawnosci fizycznej
 • do uprawiania wszędzie i w każdej wolnej chwili
 • doskonała forma ruchu dla dzieci i młodzieży, kształtująca właściwą postawę ciała i kreatywność, a w połączeniu z zabawą ucząca współpracy w zespole
 • idealny dla osób wytrenowanych sportowo, na poziomach fitness i sport, dostarczający wiele ekstremalnych wrażeń

     Jednak dobre opanowanie Nordic Walking wcale nie jest łatwe i wymaga fachowego instruktażu, aby w pełni odnosić korzyści zdrowotne i nie wyrządzić sobie krzywdy. Jeśli dodamy do tego niezaprzeczalne walory towarzyskie podczas treningu w grupie, zalety ćwiczeń na świeżym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z naturą podczas długich „uporządkowanych” marszów z wyprostowaną sylwetką, to uzyskujemy sposób na całoroczny trening prozdrowotny możliwy do odbycia w dowolnym terenie bez konieczności poszukiwania centrów fitness i specjalistycznych klubów.

     Jedyne czego potrzebujemy to odpowiednie przygotowanie, dobrze dobrane kije do Nordic Walking oraz poznanie właściwej techniki. Kije do Nordic Walking są oryginalnym atrybutem i jednocześnie przyrządem do ćwiczeń. Wiele osób myli je z kijami trekkingowymi. Trzeba wiedzieć, że trekking jest to piesza wędrówka w teren zazwyczaj górski. Natomiast Nordic Walking jest rodzajem chodu, a kije do chodu posiadają specjalnie wyprofilowaną rączkę i pasek przytrzymujący dłoń w taki sposób aby w jednej z faz chodu można było otworzyć dłoń na kijku i w ten sposób ją rozluźnić. Profesjonalne kije do Nordic Walking charakteryzują się jednoczęściową budową.

     Nordic Walking to forma aktywności ruchowej w terenie polegająca na marszu z wykorzystaniem kijków, zaadoptowanych od narciarstwa biegowego. Wymyślony przez specjalistów ze świata sportu i medycyny w 1997 roku. Nordic Walking to połączenie marszu fitness z techniką aktywnego wykorzystania kończyn górnych poprzez odpychanie się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia podczas energicznego spaceru.
  Kolebką Nordic Walking jest Finlandia i to ona jest krajem w którym ten sport uprawia najwięcej osób na świecie. Rośnie zainteresowanie tą formą ruchu również w naszym kraju, także w naszym regionie. Promowaniem tej aktywności ruchowej w Polsce zajmuje się Polska Federacja Nordic Walking, która powstała w 2007 roku. Z dużym powodzeniem organizuje imprezy propagujące ten sport oraz profesjonalnie szkoli swoich instruktorów. Jestem jednym z nich! Nordic Walking jest moją pasją. Zachęcam wszystkich do „nordyckich spacerów” po zdrowie, które jest wartością bezcenną.  << WSTECZ

 •   O MNIE NORDIC WALKING TRENINGI/IMPREZY OFERTA GALERIA SKLEP KONTAKT