FINAŁ PUCHARU POLSKI NORDIC WALKING 2010

W sobotę 2 października 2010 r. w Warszawie odbył się Finał Pucharu Polski w NORDIC WALKING. Zawody były ukoronowaniem zmagań uczestników w całym cyklu zawodów które rozpoczęły się 24 kwietnia w Koszalinie i kolejno odbywały się w Barlinku, Gdańsku, Gnieźnie i Tyrawie Solnej. Nie uczestniczyliśmy we wszystkich tych imprezach. Wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Gnieźnie oraz w tej ostatniej imprezie w Warszawie. Impreza finałowa odbyła się na warszawskim Bemowie i w tym dniu Forty Bema gościły 129 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą na 3 dystansach - 5, 10 i 20 km . Trasa marszu była malownicza i bardzo zróżnicowana. Zawody zostały po raz kolejny zdominowane przez dwójkę zawodników Elżbietę Wojciechowską z Pakości, która 20 km pokonała bardzo dobrym czasie 02:08:21 oraz Jacka Urbanowicza z Wrocławia z czasem 02:07:04. Ta dwójka zawodników zwyciężyła na koronnym dystansie, ale słowa uznania i szacunku należą się wszystkim uczestnikom imprezy, którzy dzielnie walczyli na każdym kilometrze.
  Tym razem ja i moi bliscy wzięliśmy udział w imprezie rodzinnie. Ponownie byłam pierwsza w kategorii niepełnosprawni i poprawiłam swój poprzedni czas o ponad 4 minuty, pokonałam dystans 5 km w 00:37:21 (w Mistrzostwach Polski ten sam dystans w 00:41:49). Moja córka Justyna Sobczuk na dystansie 5 km zajęła w swojej kategorii (14-17) 3 miejsce a mąż Mirosław Sobczuk na dystansie 10 km zajął w kategorii (40+) 6 miejsce.